پرسش و پاسخ های متداول معلم و شاگرد و مدیران مجتمع های آموزشی

سوال های استاد ها

سوال های شاگردها

سوال های کاربران سایت

سوال های مدیران آموزشگاه و مدارس

سوال های کلاس آنلاین

عضو کانال تلگرام استاد سلام هم بشوید ، اینستا استاد سلام را هم دنبال کنید، جالب است متوجه اتفاقات جدید ما میشوید.

   

استاد ها می پرسند:


 چگونه شاگرد به من پول می‌دهد؟ از ایران یا از خارج

پس از هماهنگی اولیه با شاگرد، جلسه اول و دوم تدریس را به صورت جلسه ای از شاگرد دریافت کنید تا اعتمادسازی بین طرفین شکل گیرد، وقتی هر دو علاقه به ادامه مسیر تدریس با یکدیگر را دارید، حالا نمونه قرارداد تدریس خصوصی را بگیرید و برای همین کلاس ویرایشش کنید و برای شاگرد ارسال نمایید، شماره کارت خود را هم در انتها بنویسید و در صورتیکه کلاس، آنلاین برگزار می‌شود با پیام‌رسان ها و یا ایمیل حتما از شاگرد تایید دریافت و موافقت بگیرید در صورت تدریس حضوری، امضای ایشان را زیر قرارداد بگیرید. اگر هم شاگرد خارج از ایران باشد به طور معمول افرادی را دارند که مبلغ را از ایران برای شما ارسال و یا واریز کنند.

 

 من تدریس خصوصی انجام می‌دهم و می خواهم به عنوان استاد با سایت همکاری کنم، از کجا باید شروع کنم؟

استاد هستم را بخوانید تا از شرایط ثبت نام در سایت مطلع شوید، سپس به عنوان استاد ثبت نام کنید، حتما پیش از عضویت راهنمای ثبت نام  را هم بخوانید.
در جریان باشید: گاهی کارگاه روش تدریس هم برگزار می کنیم، با شرکت در این کارگاه و ابراز علاقه مندی، زمانش را اطلاع می دهیم: کارگاه روش تدریس

 آیا برای همکاری با استاد سلام به عنوان استاد لازم است سال‌ها تجربه‌ی تدریس داشته باشم؟

استادسلام دوست دارد با کمک به همه ی علاقه‌مندان که مهارتی دارند و میتوانند آموزش دهند، خدمتی در جهت آموزش انجام دهد. بنابراین اگر سابقه‌ی کار هم ندارید ولی به تدریس خصوصی علاقه دارید و اطلاعات خوبی در یک رشته‌ی تدریس خاص دارید حتما به استادسلام بپیوندید.

 برای دریافت شاگرد باید هزینه ای پرداخت کنیم ؟

همانطور که شما رایگان تدریس نمی‌کنید ما هم در سایت  خدمات رایگان نداریم. اساتید با خرید پکیج یا اعتبار یا هردو (بسته به شهر محل تدریس و رشته تدریس ) می‌توانند شاگرد دریافت کنند. در صفحه استاد هستم از نحوه پذیرش شاگرد مطلع شوید.


برایم یک پیامک درخواست تدریس خصوصی، آمده است. چه کنم ؟

 وقتی شاگرد و یا والدین او از طریق سایت معلم خصوصی رزرو کنند، درخواست بدهند، برای برخی استادها دارای شرایط زیر، پیامک ارسال می‌شود:
 - آن رشته تدریس را در پروفایل خود دارند، هزینه تدریس را مشخص کرده اند، پروفایلشان را به‌روز می‌کنند و مهم تر از همه  "اعتبار معرفی شاگرد" را خریده‌اند و مبلغی اعتبار در اکانت خود دارند.

نوع پیامک : شاگردی برای رشته فلان، زمان فلان و منطقه فلان، به صورت آنلاین یا حضوری استاد می‌خواهد و اگر شما می‌توانید به ایشان تدریس کنید، همان شماره ارسالی در پیامک را به ما بازگردانید  یعنی شماره درخواست را به شماره:  50004033109090 بفرستید، البته این یعنی  شما درخواست را می‌پذیرید و می‌توانید تدریس کنید، اما لزوما به معنی تایید از سمت شاگرد نیست. شاگرد این حق را دارد با مطالعه پروفایل شما تصمیم نهایی را داشته باشد.

بخش قوانین رزرو معلم خصوصی را بخوانید و اگر اعتبار ندارید از بخش  معرفی شاگرد و شارژ اعتبار، اقدام کنید.
اگر پیامک را پاسخ دهید، از بخش درخواست‌های تدریس در پروفایل شما، این درخواست حذف می‌شوند.

من پیامک دریافت کردم، پاسخ دادم، اما دیگر اتفاقی نیفتاد ... این به چه معناست؟

زمانی که پیامک درخواست را پاسخ می‌دهید به منزله اعلام پذیرش شما با شرایط ذکر شده شاگرد است. از سمت سایت، به شاگرد معرفی می‌شوید. درصورتی که درخواست پذیرفته شود از اعتبار استاد کسر می‌شود . شماره شما برای شاگرد و شماره شاگرد برای استاد ارسال میشود و باید با هم هماهنگ شوید

 من پیامک دریافت کردم، پاسخ دادم، شماره شاگرد را گرفتم حالا به هر دلیل منطقی با شاگرد به توافق نرسیده‌ایم، چه کنم تا اعتباری که کسر شده به من بازگردد؟
جواب : وارد پروفایل خود شوید، از بخش تیکت، افزودن تیکت را بزنید، درخواست بازگشت وجه و شماره درخواست را ارسال کنید. همه چیز آنجا مشخص هست. در این قسمت از قصه، برای ما شرح کوتاهی بنویسید، (اگر شماره درخواست را ندارید سوال بعدی را بخوانید) همکارهای پشتیبانی مرتب تیکت‌ها را چک می‌کنند و در صورتیکه به درستی داستان پی ببرند سریعا اعتبار شما باز می‌گردد.

 شماره درخواستی که بابت آن از من اعتبار کم شده است را نمیدانم که اطلاع دهم چه کنم؟
جواب : وارد پروفایل خود شوید، بخش اعتبار را ببینید، دقیقا در لیست ایین مشخص هست برای چه شماره درخواستی چه مبلغی کسر شده.

 فرق استاد با مدیر موسسه آموزشی در چیست؟

جواب : استاد به کاربری گفته می شود که به عنوان مدرس ثبت نام می کند، و سابقه تدریس به صورت خصوصی و نیمه خصوصی دارد و هدف معرفی خودش به دانش پژوهان است و مدیر موسسه آموزشی به کاربری گفته می شود که به عنوان مدیر آموزشگاه خود را ثبت میکند و هدف معرفی آموزشگاه خود می باشد.
 

 من فقط آنلاین تدریس می‌کنم می توانم عضو بشوم؟ درخواست های حضوری را که نمی توانم پاسخ بدهم چه می‌شود؟

جواب : حتما می توانیم همکاری کنیم، لطفا صفحه "استاد هستم" را بخوانید و ثبت نام کنید در پروفایل خود حتما تیک "تدریس آنلاین" را بزنید، حتما در بخش سوابق هم بنویسید که فقط به صورت آنلاین، تدریس می کنید. درخواستهایی هم که به صورت پیامک به شما ارسال می‌شود در صورتیکه نوع تدریس آنلاین بود و یا برای شاگرد فرقی نمی کرد که آنلاین باشد یا حضوری، را پاسخ دهید یعنی کد را برای ما ارسال کنید، چنانچه به دلیل موجه نتوانستید کلاس تدریس برگزار کنید، مبلغی که از اعتبار شما کسر شده، به شما باز می‌گردد.

 سلام یه کلاس نسبتا شیک با ظرفیت n نفر با پروژکتور برای نمایش اسلاید برای حدود n ساعت نیاز دارم

جواب : می توانید درصفحه  اجاره کلاس بررسی کنید، در هر پنل کلاس و منطقه آن و قیمت آن نوشته شده است، شماره تماس هم دارد و شما می توانید در ساعات اداری با آموزشگاهها برای اجاره کلاس تماس بگیرید

 

 چطور کلاس آنلاین برای خودم داشته باشم؟

جواب : از دکمه ورود در بالای سایت، وارد پروفایل خود شوید، از مربع های رنگی، مدیریت کلاس مجازی را انتخاب کنید، ابتدا میتوانید اگر هدیه ای دارید روی دکمه " دریافت اعتبار هدیه" کلیک کنید تا یک کلاس برای شما ایجاد میشود، اگر هم قبلا کلاس را استفاده کردید از مربع بالا " اعتبار کلاس مجازی" مبلغی اعتبار بخرید تا بتوانید کلاس آنلاین ایجاد کنید و شاگرد های خود را مدیریت کنید.

 رشته ی تدریس را چگونه انتخاب کنم؟ چرا باید برای وارد کردن رشته های بیشتر پکیج بخرم ؟

جواب : رشته های تدریس در واقع کلمات کلیدی هستند که هرچه بیشتر و مرتبط باشند پروفایل شما در نتایج جستجوی بیشتری نمایش داده می شود در نتیجه شاگردان بیشتری به صفحه ی شما هدایت می گردند.این رشته ها بهتر است در یک یا دو مهارت خاص وارد شوند نه چندین درس متفاوت و نامرتبط.مثلا اگر مهارت اصلی شما در تدریس زبان انگلیسی است اما از پس تدریس ریاضی فیزیک و شیمی هم به خوبی بر می آیید بهتر است فقط زبان انگلیسی را انتخاب کنید و در قسمت رشته های تدریس من به جای وارد کردن تدریس خصوصی ریاضی، تدریس خصوصی فیزیک، تدریس خصوصی زبان انگلیسی و تدریس خصوصی شیمی به این شکل رشته ها را انتخاب نمایید:  زبان، زبان انگلیسی، مکالمه زبان انگلیسی، تافل، آیلتس

برای وارد کردن رشته های تدریس بیشتر از 3 رشته، باید با خرید ستاره حساب کاربری خود را ارتقا دهید. اطلاعات خرید پکیج را می توانید در این صفحه مطالعه نمایید.

 از سایت استاد سلام شاگرد با من تماس گرفته و مقرر شده برای تدریس با هم کار کنیم، شاگرد قرارداد میخواهد، نسخه نمونه قرارداد تدریس خصوصی نیاز دارم، آیا می توانید کمکم کنید؟

جواب : بله نسخه نمونه قرارداد تدریس را می توانید از لینک زیر به مبلغ 8500 هزار تومان خریداری کنید.بهتر است حتی اگر شاگرد هم درخواست نشد برای شفافیت کامل و عدم بروز مشکلات بعدی حتما نسبت به تنظیم قرارداد اقدام بفرمایید. : نسخه نمونه قرارداد تدریس خصوصی

 

 به من درخواست تدریس پیامک اومده و اومدم تو سایت، تو پروفایلم و میبینم درخواستی ندارم! 

جواب : شما باید به سرعت! پاسخ پیامک را ارسال کنید، حالا دیگر در پروفایل شما آن شماره درخواست، دیده نمی‌شود، و حالا ما دریافتش کردیم، اگر اعتبار داشته باشید و زود پاسخ دهید، شماره شما و اطلاعات لازم، به شاگرد ارسال می‌شود و شماره شاگرد هم برای شما ارسال می شود تا سریع با هم ارتباط بگیرید. فرقی ندارد که استاد تماس بگیرد یا شاگرد.

 

 چطور از هم پکیجی‌های خودم در لیست، بالاتر باشم؟

جواب : شما با ثبت جزوه، گذاشتن عکس پروفایل، درج نظر از سمت شاگرد، پاسخ به نظرات شاگردانتان و یا ثبت یک دوره آموزشی جدید و به طور کلی با هر بار به روز رسانی پروفایلتان، در .رتبه اول آگهی‌های مشابه خود قرار می‌گیرید.  نحوه ارسال مطلب به  وبلاگ را در صفحه راهنمای سایت مطالعه کنید.

"اعتبار" چیست؟ 

جواب : اگر اعتبار ویژه معرفی شاگرد داشته باشید میتوانید شاگردانی را که مستقیما از طریق سایت (بخش رزرو معلم خصوصی)  و با ارسال پیامک به شما معرفی می شوند را بپذیرید. در سیستم جدید سایت شاگرد در10 دقیقه استاد مورد نظرش را پیدا میکند بنابراین بهتر است همیشه  اعتبار کافی داشته باشید تا کلاسی را از دست ندهید. اعتبار معرفی شاگرد، تاریخ انقضا ندارد و تنها بعد از جذب شاگرد صفر میشود. توجه: مبالغ ذکر شده به عنوان حق معرفی سایت می باشد و به ازای شاگردانی که 3 جلسه یا بیشتر با شما کلاس دارند. در صورتیکه تعداد جلسات کمتر شده و یا کلاستان برگزار نگردید، به پشتیبانی ازطریق بخش " استرداد وجه معرفی شاگرد" اطلاع دهید تا متناسب با تعداد جلسات شما از اعتبارتان کم شود. 

  • در صورت درخواست عودت وجه، تنها در صورتی وجه را باز می گردانیم که نام و نام خانوادگی شما با نام و نام خانوادگی شماره کارتی که اعلام می کنید یکسان باشد.شاگردان می پرسند:

 شاگرد : استاد برای تدریس درس یا مهارت x می خواهم ؟

جواب : در ابتدا رزرو معلم خصوصی دهید تا استاد سلام برای شما استاد تضمینی معرفی کند، برای رزرو معلم خصوصی نیازی نیست هزینه ای پرداخت کنید،فقط در مسیر معرفی استاد کمی صبوری کنید تا وقتی استادها پاسخ می دهند در همان ده دقیقه اول که پای کار هستید، استادتان را خودتان انتخاب کنید.

 

 روند رزرو معلم خصوصی چگونه است ؟

جواب : شما هم میتوانید از بین استادهایی که در سایت می بینید و جستجو می کنید، یک استاد را انتخاب کنید و هم می توانید از بخش رزرو معلم خصوصی یک استاد بخواهید. استاد سلام با توجه به شرایطی که خود شما تعیین می کنید استاد مناسب را معرفی می کند و پیگیری میکند تا کلاس شما با موفقیت و رضایت برگزار شود. راهنمای رزرو معلم خصوصی 

 

 آیا استاد برای تدریس منزل ما می آید ؟

جواب : این می تواند مسئله توافقی باشد بین استاد و شاگرد. ممکن است، شما بتوانید منزل استاد بروید و هزینه کمتری هم بپردازید. اگر استاد و شاگرد محلی مناسب برای تدریس ندارید، می توانید از اینجا کلاس اجاره کنید و یا ازکلاس آنلاین استفاده کنید. 

 

 برای برقراری ارتباط با اساتیدی که شماره تماس ندارند چه باید کنم؟

لطفا نامشون و روی سایت سرچ کنید پروفایلشون بالا میاد اگر شماره تماس نداشتند گزینه درخواست تدریس خصوصی و از توی پروفایلشون انتخاب کنید و پیش بگیرید شماره استاد براتون پیامک میشود.

 سوال از کتاب درسیم دارم میشود حل کنید ؟

جواب : سوال تخصصی هر درسی را باید استاد آن درس جواب دهد یا از بخش جزوه ها جستجو کنید و یا در قسمت حل مساله پاسخ سوال خود را دریافت کنید. اساتید آنلاین سوال شما را در کوتاهترین زمان ممکن پاسخ میدهند.

 آیا شما برای شرکت ما هم دوره آموزشی برگزار می کنید ؟
جواب : بلی سایت استاد سلام در حال حاضر برای شرکت ها و سازمانها مختلفی دوره های سازمانی برگزار کرده است و یا در حال انجام کار می باشد، پس اگر به صورت آنلاین یا حضوری نیاز به برگزاری دوره آموزشی برای سازمان خود دارید، با شماره 02177361009 تماس بگیرید و یا به ostadsalam.ir@gmail.com ایمیل بفرستید تا بهترین استاد را به شما معرفی کنیم، حتی کلاس هم خودمان میتوانیم در اختیار سازمان قرار دهیم تا در فضایی جدید کارمندان آموزش داده شوند با امکانات خوب جهت یادگیری.

 

 کاربران سایت: چه موضوعاتی برای تدریس در استاد سلام پوشش داده می شود ؟

جواب : تمامی موضوعاتی که به تدریس آن نیاز باشد از  جمله  دروس ابتدایی و دبیرستان و دانشگاه، زبان های خارجه، مهارت های فردی، مهارت های کسب و کاری، هنر های مختلف و ...

 

هزینه تدریس خصوصی درس x چقدر است ؟

جواب : هزینه تدریس خصوصی برای هر درس متفاوت است و فاکتور های دیگر مانند سابقه استاد، مسافت، نحوه برگزاری کلاس و غیره تاثیرگذارند. در صفحه هزینه تدریس می توانید هزینه دقیق هر درس را جستجو کنید.

 

 استادسلام فقط در تهران فعال است؟

خیر در هر کجای ایران که زندگی می کنید میتوانید استاد باشید و یا رزرو معلم خصوصی، برای تدریس داشته باشید، استاد سلام بیش از 25000 مدرس در جای جای ایران دارد، همچنین می توانید از هر شهری که هستید، آنلاین به دانشجو های دیگر تدریس کنید و یا استاد آنلاین بگیرید.


آموزشگاهیان و مدیران مدارس میپرسند:

 

 مدیر آموزشگاه : آیا می توانم در سایت استاد سلام آموزشگاه خود را ثبت کنم ؟

بله در ابتدا  راهنمای ثبت نام و قوانین سایت را بخوانید تا از شرایط ثبت نام در سایت مطلع شوید، سپس به عنوان مدیر موسسه آموزشی ثبت نام کنید.

 

 میخواهم کلاسهای آموزشگاه را اجاره دهم، از کجا شروع کنم ؟

ابتدا صفحه اجاره کلاس و اجاره سالن کنفرانس را در سایت ما ببینید، سپس یک ایمیل بزنید به آدرس ostadsalam.ir@ostadsalam.ir و عکس هایی از آموزشگاه خود و کلاسها برای ما ارسال کنید، قیمت کلاس ها را نیز تعیین کنید و برای ما بفرستید، برای 3-4 کلاس قیمت آگهی اجاره کلاس برای یکماه 207 هزار تومان می باشد، ولی اگر تعداد کلاس زیاد دارید، اگر سالن مناسب برای آزمون دارید باید با شماره 02177361009 تماس بگیرید تا هم عکسها را با هم ببینیم و هم قیمت نهایی را اعلام کنیم و سپس مبلغ را به شماره حساب 6219861031037871 واریز کنید و فیش واریزی را هم ایمیل نمایید تا آگهی شما وارد سایت شود.

 

 می خواهم معلم برای یک سری رشته های تدریس استخدام کنم، آیا شما معلم به ما معرفی می کنید؟

بله ما می توانیم برای رشته تدریس مورد نیاز شما و در شهر شما به استادها ایمیل و اس ام اس بزنیم تا در صورت علاقه با شما تماس بگیرند، برای ارسال ایمیل و اس ام اس به ایمیل ostadsalam.ir@gmail.com درخواست خود را ارسال کنید، قیمت را به شما برای این همکاری اعلام می کنیم.

 برای دوره های سازمانی خود نیاز به یک برنامه ریزی دارم؟

جهت برنامه ریزی رویداد شما استاد سلام به کمک شما آمده و فایلی را برایتان آماده کرده ایم: نسخه برگزاری یک رویداد


           برای کلاس آنلاین میپرسند:

 
 شاگرد : برای کلاس آنلاین چه مرورگری لازم است ؟

جواب : مرورگر کروم نسخه 10 به بالا

 

 ایران نیستم می خواهم، از یکی از معلم های سایت شما، کمک درسی بگیرم چه باید کرد؟ اینجا کلاس آنلاین به در میخوره؟

وارد صفحه استاد بشوید در صفحه او روی دکمه "کلاس آنلاین با ایشان" کلیک کنید، بعد فرم رو پر کنید و پیش بروید، ما بعد از اینکه استاد با این درخواست موافقت کند، شما و استاد را با هم وارد کلاس آنلاین می کنیم .

 

 شاگرد میخواهد وارد کلاس آنلاین شود، می گوید اپراتور وارد نشده و شما در صف ورود به کلاس هستید!

در کلاس های آنلاین ابتدا باید استاد وارد شود. لطفا تامل بفرمایید تا استاد شما وارد کلاس شود.

 

اساتید عزیزی که قصد برگزاری اردو مطالعاتی نوروز99 را دارند، به اطلاع می رسانیم که استادسلام آمادگی دارد که در ایجاد شرایط و امکانات اردو، اعم از اجاره فضای آموزشی و اسکان دانش آموزان تا تدریس خصوصی کنکور، اطلاع رسانی و انتشار فراخوان با این عزیزان همکاری کند.
تماس با ما
تماس از طریق تلگرام
استاد سلام
Ostad salam online school

می خوام از کارهای مهم استادسلام با خبر بشم

اگر «بله» را انتخاب می‌کنید بعد از آن دکمه Allow را هم بزنید.