تدریس خصوصی و معلم خصوصی یوگا

معلم با تجربه تدریس خصوصی یوگا  و کلاس خصوصی یوگا 

جستجوی پیشرفته

معلم خصوصی یوگا و مدرسین تدریس یوگا را آنلاین یا حضوری، رایگان رزرو کنید.

استاد و مدرس یوگا دلخواهتان را اینجا انتخاب و رزرو کنید.

نظرات شاگردان در مورد کلاس یوگا

مربی یوگا

با شنیدن کلمه "مربی یوگا" چه چیزی به ذهنتان می‌رسد؟ حرکات کششی، ورزش یا یک بدن انعطاف پذیر؟
یوگا فقط به این محدود نمی‌شود. مزایای داشتن یک مدرس یوگا فراتر از داشتن بدن انعطاف پذیری یا ورزشی است. یوگا به تقویت سلامت جسمی و روانی به طور یکسان کمک می‌کند.
این هنر زیبا در طول قرن‌های متمادی تکامل یافته است. یوگا یک رشته معنوی است که هدف آن دستیابی به آرامش و هماهنگی ابدی بین جسم، ذهن و روح است. هدف آن پاکسازی ذهن ما از آلاینده‌های روانی همراه با تناسب اندام بدن است، بسیاری از افرادی که مربی یوگا میگیرند به خاطر تجویز پزشک به سمت ما آمده‌اند.
کلمه‌ی «یوگا» ریشه در زبان سانسکریت داشته و از واژه‌ی «yuj» به معنای «اتحاد» یا «پیوستن» گرفته شده است. منشأ این کلمه بسیار گویای آن است. هدف آن این است که ذهن و بدن شما را به هم متصل کند و به آنها کمک کند در صلح و آرامش با هم کار کنند.
یوگا در کنار یک استاد یوگا خوب منجر به اتحاد و آگاهی شما به جهانی می‌شود. گفته می‌شود فردی که این وحدت و پیوند بین طبیعت و خود را تجربه می‌کند به موکشا (رهایی نهایی) رسیده است.
هدف مدرس یوگا دستیابی یوگی‌ها به خودشکوفایی و آرامش است، حتی زمانی که با سخت ترین کارها روبرو می‌شوند.
در کنار یک معلم یوگا حرفه‌ای شما به کایوالیا (آزادی) می‌رسید. یوگا ارزش‌های اولیه انسانی را منتقل می‌کند و انسان‌ها را به سمت یک سبک زندگی پایدار پر از شادی، آرامش و قدردانی سوق می‌دهد.
در ابتدای هر کلاس یوگا آنلاین این نیز مطرح می شود که تاریخچه یوگا به دلیل انتقال شفاهی متون مقدس و ماهیت مخفیانه، در آموزه‌های آن ابهامات زیادی وجود دارد.
با توجه به اطلاعات موجود توسعه یوگا را می‌توان از بیش از 5000 سال پیش ردیابی کرد، اما برخی از محققان فکر می‌کنند که یوگا ممکن است تا 10000 سال قدمت داشته باشد.

تاریخچه غنی یوگا را می‌توان به چهار دوره تقسیم کرد:


مدرس یوگای پیش کلاسیک

آغاز یوگا، توسط تمدن Indus-Sarasvati در شمال هند بوده است و این مهارت را به بیش از 5000 سال پیش نسبت داده‌اند. کلمه یوگا اولین بار در قدیمی‌ترین متون مقدس، ذکر شده است. این مهارت توسط برهمن‌ها اصلاح و توسعه یافت. مشهورترین متون مقدس یوگی، باگاواد گیتا است که در حدود 500 سال قبل از میلاد نوشته شده است.

کلاس یوگا کلاسیک

در مرحله پیش‌کلاسیک، این ورزش یا تمرین ذهنی مدیتیشن، ترکیبی از ایده‌ها، باورها و تکنیک‌های مختلف بود که اغلب در تضاد با یکدیگر بودند. دوره کلاسیک با یوگا سوتراس پاتانجلی، اولین ارائه سیستماتیک یوگا تعریف می‌شود که اغلب به آن "یوگا کلاسیک" می‌گویند.
پاتانجلی این تمرین ها را سازماندهی کرد که شامل مراحل رسیدن به روشنگری است. پاتانجلی اغلب پدر یوگا معرفی می‌شود.

یوگای پس از کلاسیک

چند قرن پس از پاتانجلی، استادان، تمریناتی را جهت جوانسازی بدن و افزایش طول عمر طراحی کردند. آنها آموزه‌های باستانی را رد کردند و بدن فیزیکی را به عنوان وسیله ای برای رسیدن به روشنگری پذیرفتند.
آنها تانترا یوگا را با تکنیک‌های رادیکال برای پاکسازی بدن و ذهن، توسعه دادند. این کاوش در این ارتباطات فیزیکی-روحی و تمرین‌های بدن محور منجر به ایجاد چیزی شد که ما آن را هاتا یوگا می‌نامیم.

دوره مدرن آموزش یوگا

در اواخر دهه 1800 و اوایل دهه 1900، استادان یوگا شروع به سفر به غرب کردند و توجه و افراد زیادی را به خود جلب کردند.
در دهه‌های 1920 و 30 هاتا این مهارت به شدت در هند ترویج شد و در سال 1924 اولین مدرسه هاتا یوگا را در میسور افتتاح شد. همچنین در سال 1936 انجمن زندگی الهی در سواحل رودخانه مقدس گنگ تأسیس شد.

هزینه کلاس یوگا

محبوبیت هاتا یوگا روز به روز افزایش یافت به طوری که بیش از 200 کتاب در این مورد نوشته شد و کلاس یوگا در سراسر جهان برگزار شد. اکنون کلاس مدیتیشن و کلاس یوگا در همه جای دنیا وجود دارد و مورد استقبال زیادی قرار گرفته است. کلاس‌های مدیتیشن در تهران هم طرفداران زیادی دارد.
واردات این دانش به غرب همچنان ادامه داشت تا اینکه در سال 1947 اولین استودیوی یوگا در هالیوود افتتاح شد. از آن زمان، تعداد زیادی مربی، از غرب و هند پیشگام شدند و هاتا یوگا را رواج دادند و میلیون‌ها پیرو به دست آوردند.
هاتا یوگا اکنون دارای سبک‌های متفاوتی است و اساتید زیادی آن را تدریس می‌کنند حتی مربی یوگا در منزل نیز این روزها رواج زیادی یافته است و یوگا آنلاین نیز توسط مربیان مختلف تدریس می‌شود. (هزینه‌ کلاس یوگا را در سایت استاد سلام مشاهده نمایید.)

مزایای درمانی یوگا به شرح زیر است:

1. رهایی از افسردگی و اضطراب

از آنجایی که یوگا ترکیبی از ورزش، مدیتیشن، آرامش است، راهی فوق العاده برای تسکین اضطراب و یا افسردگی است.
مدیتیشن با تنظیم چگونگی پاسخ به استرس و پاکسازی ذهن از افکار، سیستم عصبی را آرام می‌کند، و نقش کلیدی در بازگرداندن تعادل و آرامش به زندگی پر مشغله شما دارد.
به علاوه، جلسات یوگا این توانایی را دارد که ضربان قلب، تعداد تنفس و فشار خون شما را کاهش دهد، در نتیجه شما را آرام کرده و اضطراب و عصبی بودن شما را بدون نیاز به استفاده از داروهای تجویزی کاهش می دهد.

2. کاهش اثرات PTSD و شرایط مشابه

یوگا همچنین ممکن است به شما در مقابله با انواع بی شماری از استرس، از جمله اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) کمک کند.
مطالعه‌ای که توسط محققان مرکز اعتیاد و سلامت روان در تورنتو، کانادا و بیمارستان زنان و بریگام در دانشکده پزشکی هاروارد انجام شد، نشان داد که شرکت‌کنندگان در یک برنامه یوگای آنلاین، تغییرات موثری در خواب، کنترل احساسات، استرس، اضطراب، نشان دادند.

3. افزایش تمرکز و بالا رفتن قدرت حافظه

آیا تمرکز بر روی برخی از کارهای روزانه برایتان سخت است؟ پس امتحان کردن یوگا می تواند به شما کمک کند تا توانایی انجام کارها را بدون حواس پرتی به طور موثر انجام دهید.
تحقیقات نشان داده است که مدیتیشن باعث تمرکز و تقویت حافظه می شود زیرا شما باید در طول تمرین خود، تمرکز کنید.
در واقع، زمانی که در حالت درختی روی یک پا ایستاده‌اید، فکر کردن به چیزی غیر از حفظ تعادل و فرم خود سخت است، به این معنی که می‌توانید افکار خود را پاک کنید، حواس خود را آرام کنید و توانایی مغز خود را برای تمرکز بهبود بخشید.

4. مغز خود را جوان نگه دارید

یکی دیگر از مزایای یوگا توانایی آن در حفظ سلامت و شادابی مغز شما حتی تا سنین بالا است.
مطالعات نشان داده است کسانی که در کلاس یوگا و در کلاس مدیتیشن شرکت می کنند، مغز انعطاف‌پذیرتری دارند! بنابراین اگر می‌خواهید مغز خود را جوان، اکسیژن‌دار و آرام نگه دارید، یوگا ابزاری است که باید برای جوان ماندن بدن و ذهن، از آن استفاده کنید.

* * * * * * * * * *

سوالات متداول مرتبط
  • مربی یوگا آنلاین هم دارید؟

    • بسیاری از مدرس های یوگا هم اکنون در حال تدریس یوگا به صورت آنلاین با اپلیکیشن هایی هستند که همین حالا روی موبایل شما نصب هست و از همین حالا در خانه می توانید کلاس یوگا آنلاین داشته باشید :)
  • هزینه کلاس آنلاین یوگا هر جلسه چقدر است؟

    • کلاس یوگا آنلاین هر جلسه 100 تا 600 هزار تومان داریم، تفاوت قیمت بر اساس تجربه استاد هست، برخی حرکات تخصصی‌تر کار می‌کنند و برخی از بابت مدیتیشن و یوگا اطلاعات بالاتری به شما درس می دهند.
  • داشتن مدرس یوگا، توصیه پزشکم است، برای این مورد هم استاد خوب دارید؟

    • همین حالا مدرس یوگا در حال آموزش یوگا برای شاگردان زیادیست که به توصیه روانشناس، ارتوپدیست، دکتر مغز و اعصاب یا ستون فقرات، برای بهبود سلامتی کلاس یوگا گرفته‌اند.
تماس با ما
تماس از طریق تلگرام
استاد سلام
Ostad salam online school

می خوام از کارهای مهم استادسلام با خبر بشم

اگر «بله» را انتخاب می‌کنید بعد از آن دکمه Allow را هم بزنید.